درمان آلرژی با تغذیه مناسب - روزنامه شرق

نقش عوامل ژنتیکى در بروز حساسیت ثابت شده است. همچنین استرس هاى شدید و ناگهانى نیز باعث بروز حساسیت مى شود. طیف وسیعى از مواد شیمیایى در محیط اطراف ممکن است سبب این بیمارى گردد. گروهى از مواد غذایى آلرژى زا که به طور عموم سبب حساسیت مى شود را در ذیل نام مى بریم و ذکر این نکته ضرورى است که افراد مبتلا به این بیمارى بهتر است در مصرف این گروه هاى غذایى با احتیاط عمل کنند: شیر گاو، لوبیا، باقلا، تخم مرغ، گندم و صدف هاى خوراکى.
مصرف بیش از حد پروتئین در رژیم غذایى ممکن است سبب تحریک بیشتر سیستم ایمنى شده و علائم حساسیت را افزایش دهد. تغییر مواد غذایى و عادات غذایى به صورت دوره اى معمولاً سبب کاهش آلرژى هاى غذایى مى شود.
یکى از روش هاى تشخیص مواد حساسیت زا انجام آزمایشات خونى و نمونه بردارى هاى پوستى است. در کهیرهاى مزمن بایستى عملکرد غده تیروئید مورد بررسى قرار گرفته و در خصوص عدم وجود آنتى بادى هاى ضدتیروئیدى اطمینان حاصل شود. چرا که در غیر این صورت ممکن است نیاز به جایگزین هاى هورمونى باشد. در حالات شدید آلرژى براى جلوگیرى از حملات شدید حساسیتى از داروهاى آنتى هیستامین استفاده مى شود که البته داروهاى مذکور ممکن است سبب خواب آلودگى شده و در درازمدت سبب افسردگى گردد. به یاد داشته باشید که ویتامین C یک آنتى هیستامین طبیعى است.مواد مفید براى پیشگیرى و درمان این بیمارى عبارتند از:
ویتامین C: به میزان ۱۰۰۰-۲۵۰ میلى گرم در روز که باعث جلوگیرى از ترشح هیستامین توسط گلبول هاى سفید شده و سبب کاهش علائم بیمارى مى گردد.
بیوفلاونوئید: که همانند ویتامین C عمل مى  کند.
• مواد غذایى مفید براى پیشگیرى، کاهش علائم و درمان آلرژى
میوه هاى تازه، مرکبات، سبزیجات تازه، آجیل خام، گوشت کم چرب، ماست کم چرب، حبوبات، برنج با سبوس، ذرت، گندم، لوبیا، باقلا، آب هویج، چغندر، کرفس، خیار، زنجبیل، پیاز، سیر، فلفل سیاه و قرمز باعث ترشح آنتى بادى به نام IgA از دستگاه گوارش مى شوند. این آنتى بادى با پوشاندن مواد غذایى آلرژى زا از طریق احاطه اطرافشان باعث جلوگیرى از بروز واکنش حساسیتى مى شوند.

/ 0 نظر / 12 بازدید